فیس بوک
پست الکترونیک
جاذبه های مالزی

جاذبه های مالزی

صدای موج های دریا از انتهای خیابان ها به گوش می رسید، ساحلی حیرت آور در مرکز آسیا، شن‌های بی رنگ ودرخشنده ، آب‌های سبز رنگ دریا كه کاملا انتهای آن مشخص می‌شد که در اطراف ساحل استوایی امتداد دارد، ما رابه کشوری با فرهنگ و تمدن‌های مختلف پیوند می‌‌دهد.

رُم (Rome)

رُم (Rome)

رم شهری است بزرگ که دربرگیرنده چندین منطقه شهری می‌باشد. رُم، شهر ابدی، پایتخت و بزرگترین شهر کشور ایتالیا و منطقه لاتزیو است. رُم شهر پرآوازه امپراتوری رم، سوِن هیلز، لدولس ویتا (زندگی شیرین)، شهر واتیکان، و «سه سکه در چشمه» است. رُم به عنوان مرکز قدرتی هزار ساله و مهد فرهنگ و مذهب بزرگترین تمدن جهان تاکنون، در طول تاریخ تقریبی 2800 ساله خود، تأثیر عظیمی را بر جهان داشته است. بخش تاریخی شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. رُم با داشتن اماکنی فوق‌العاده، کلیساهایی با قدمت هزار ساله، خرابه‌های خیال‌انگیز باشکوه، بناهای تاریخی مجلل، مجسمه‌های مزیّن، و چشمه‌های دلپذیر دارای میراث تاریخی فوق‌العاده گرانبها و فضایی جهانی می‌باشد که آن را تبدیل به یکی از مشهورترین، پربازدیدترین، اثرگذارترین و زیباترین پایتخت‌های اروپا و جهان می‌کند. زندگی شبانه رُم امروزه رو به گسترش است و همچنین بهشت خریداران می‌باشد زیرا یکی از پایتخت‌های مد جهان به شمار می‌رود و بعضی از برندهای جواهر و پوشاک قدیمی ایتالیا در این شهر تأسیس شدند. با کارهای بسیاری که می‌توان در این شهر انجام داد و اماکن دیدنی زیادی که در این شهر وجود دارد، رُم را به راستی می‌توان در زمره شهرهای جهانی طبقه‌بندی کرد.

راهنمای گردشگری اسپانیا

راهنمای گردشگری اسپانیا

پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست. انسان مدرن نخستین بار در حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش قدم به شبه جزیره ایبریا گذاشت. در حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد از این منطقه تحت فرمان حکومت روم قرار گرفت و هیسپانیا نامیده می‌شد. هیسپانیا در قرون وسطی توسط قبایل ژرمن و پس از آن توسط مورها تصرف شد. در قرن پانزدهم پس از ازدواج‌های بین حکومتی فرمانروایان کاتولیک و اتحاد این حکومت‌ها و همچنین سقوط کامل آندلس و بازپس گیری آن از دست موروهای مسلمان در سال ۱۴۹۲ اسپانیا به شکل کشوری یکپارچه پدیدار شد. در اوایل دوران جدید اسپانیا به یک امپراتوری پر قدرت جهانی تبدیل شد و اسپانیایی‌ها به عنوان یکی از نخستین فاتحان دنیای جدید به قاره آمریکا وارد و در آنجا ساکن شدند. بیش از پانصد میلیون نفر اسپانیایی زبان ساکن در آمریکا میراثی است که اسپانیایی‌ها در این قاره بر جای گذاشتند. اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.

ترکیه

ترکیه

ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد. ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است. پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. . ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت میکنند. ترکیه حدود ۷۶ میلیون تن (برآورد ۲۰۱۳) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند.[۱] زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی قرار دارد هرچند فرهنگ این کشور به شرق بسیار نزدیکتر است تا به غرب. ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سده گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

مسکو

مسکو

مسکو یا ماسکو (به روسی: Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود. چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد. کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.

راهنمای گردشگری بالی

راهنمای گردشگری بالی

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود. بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان (اندونزی (است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگراندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است. این جزیره جمعیتی حدود سه میلیون نفر داشته که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند. این جزیره که مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است. اما سوگولی آتشفشانهای بالی کوه گودان آگانگ بوده که «مادر کوه »ها نامیده می شود. این کوه، آتشفشانی فعال بوده و ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد. این جزیره دارای مناطق مختلفی است که از معروف ترین نقاط آن کوتا(KOTA) بالی و اوبود (UBUD) را می توان نام برد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیاری حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می کنند. مزارع پلکانی برنج بالی نیز خود شهرت جهانی داشته و از جاذبه های گردشگری این بهشت زمینی پروردگار می باشند . قطعاً بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصربه‌فردی است که آن را از دیگر نقاط دنیا متمایز می سازد. بالی زیبا ترین و مشهورترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه ، کوالالامپور ویا سنگاپور حدود 15 ساعت می باشد. بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره نیز شهر دنپازار است که حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه‌های بسیاری است: طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصربه‌فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها. اما گنجینه ویژه جزیره بالی سنت‌ها و رسوم این جزیره است که در قبال فستیوالهای گوناگونی پذیرای گردشگران می باشد. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع میکند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن اکو گردشگری بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی گردشگر به آن سفر مینمایند.

راهنمای گردشگری بالی  2

راهنمای گردشگری بالی 2

آیا می دانستید جزیره رویایی بالی سالها بهعنوان بهترین جزیره ای برای اسکان از طرف مجله بین المللی مسافرت انتخاب شده است ، این جزیره در اندونزی قرار دارد که از غرب به جزیره جاوه و از شرق به جزیره لومبوک منتهی میشود . مردم در این جزیره زیبا صنایع دستی و کارگری را در سطح بالایی پیگیری میکنند یکی از مکان هایی که توریست ها برای خرید با آن مراجعه خواهند کرد فروشگاه دیسکاوری در میدان کرتیکا می باشد که در انتها به ساحل ختم میشود. دنپاسار یکی از شلوغ ترین ، تجاری ترین و اداری تریم مناطق بالی است که در سه دهه اخیر به سرعت رشد و پیشرفت نموده است. موزه بالی شامل مجموعه بسیار زیبا از حکاکی ها ، عروسک ها ، ماسک ها و سلاح های سنتی اندونزی است. مکان های دیدنی این جزیره بر اساس مناطق بدین صورت است : آباد که مرکز هنری بالی است. کوتا که مرکز رستورانها و مغازه های خوب جزیره است. معبد تانا لات که به معنی معبد زمین و دریا است. آمد که ساکت ترین جای جزیره است. لوینا که یک شهر ساحلی جذاب است. دنپاسار که بازارهای رنگارنگ محل است. پروازها از طریق جاکارتا به این جزیره انجام میگردد و طول پروازها از جاکارتا به بالی حدود 2 ساعت است و برخیاز شرکت های هواپیمایی پروازهای مستقیم دارند. در اطراف و حومه شهر در مسیر جزیره بمو که نوعی مینیبوس است فعالیت میکند و بنا به خواست شما در هر مکاننی به طور کامل توقف میکند.

راهنمای گردشگری جزایر قناری

راهنمای گردشگری جزایر قناری

جزایر قناری : این مجموعه زیبا و شگرف از تمامی مواهب طبیعی (دریا/کوه های آتش فشانی خاموش/درختان زیبا و منابع انسان ساخت در نزدیکی ساحل مراکش و یکی از 17 منطقه خود مختار کشور اسپانیاست. به پایتختی لاس پالماس . جزایر قناری شامل 7 جزیره می باشد به نام های تنریف/گرل کاناریا/لاترادوته/لایالما/لاگوما/ال هیرو/خوئرته ونتورا که بزرگترین این جزایر تنریف می باشد که د ر آن بلندترین کوهستان آسیا قرار دارد با قله ای به ارتفاع 3718 متری بیکو. از جاذبه های تنریف میشود به پارک پرندگان (الوردیارک ،پلایا دی لاس) و همچنین به پارک آبی سیام اشاره کرد. برای موج سواری می توان از جزیره فوئرته ونتورا که معروف به بادهای سهمگین است لذت برد. جزیره گرل کاناریا در 125 کیلومتری سواحل آفریقا قراردارد و به قاره کوچک مشهور می باشد که دارای 2 نیمه گرم و خشک در جنوب و نیمه معتدل و گرم در شمال قرار گرفته است. توریستهای علاقه مند به مناطق تاریخی و فرهنگی میتوانند با سپری کردن زمان خود در لاس پالماس از سفر خود لذتی غیر از سرگرمی های آبی ببرند.

گردشگری کانادا و ویزا

گردشگری کانادا و ویزا

برای سفربه کانادا، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری، بازدید از جاذبه های گردشگری می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک موردنیاز برای ویزا را آماده و ترجمه کنید . ما درخواست شما را به صورت آنلاین ثبت می کنیم. در حال حاضر می توانید برای ویزای توریستی، عادی و تضمینی اقدام کنید. [(i)1029319080341001B|article-img]

حقایقی جالب در مورد دبی

حقایقی جالب در مورد دبی

دبی یکی از مقاصد گردشگری برتر جهان است و در مجاورت کشور ما قرار گرفته است. به‌ دلیل علاقه‌ی ایرانی‌ها به سفر به کشور امارات و دیدن شهر دبی، این مقاله از حقایق را به معرفی حقایق و قوانین جالب این کشور اختصاص داده‌ایم.

بهترین جزایر تایلند

بهترین جزایر تایلند

شاید هیچ‌کجا به سادگی و ارزانی جزایر تایلند نباشد که همزمان، مناظر شگفت انگیز شنی در کنار پوشش گیاهی سرسبز را به بازدیدکنندگان ارزانی دارد. جزیره‌ها، از نقاط توریستی محبوب هستند و تایلند از این حیث سردمدار کشور‌های دنیاست. اگر به گردش در جنگل‌ها، قدم زدن در ساحل در غروب آفتاب یا جشن و سرور علاقه دارید، سری به جزیره‌های دوست‌داشتنی تایلند بزنید. در ادامه، مهم‌ترین جزایر این کشور آسیایی را به شما معرفی می‌کنیم: [(i)1029315121341001B|article-img]

جاذبه های برتر سیدنی

جاذبه های برتر سیدنی

سیدنی از قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و زیباترین شهرهای استرالیا است که جلوه‌های اغواکننده از پیوند خشکی و دریا را در به نمایش می‌گذارد. در اولین نگاه مناظری مانند کشتی‌های پر زرق و برق پهلو گرفته در بندرگاه چشمان شما را مجذوب می‌کند و بعد از آن، مبهوت خانه‌ی اپرا خواهید شد. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند تاریخ شنیدنی سیدنی را در گذرگاه‌های باریک سنگفرش شده و بناهای کهن سنگی، در موزه‌های برجسته شهر و نقش‌های رسم شده بر سنگ کشف کنند. سیدنی هنوز هم با روح پر ماجرای مهاجران آن سرزنده است. گردشگران می‌توانند از پل بندرگاه بالا بروند، در شکاف امواج سبز رنگ سواحل طلایی سیدنی موج سواری کنند یا بر فراز آسمان شهر پرواز کنند و از امکانات جذابی که پارک‌های ملی اطراف شهر برای گردش و سیاحت فراهم کرده‌اند، لذت ببرند. [(i)1029319145341001B|article-img]

پیشینه 15 ساله ایرانیان مهر به ما این اجازه را می دهد تا با تعداد زیادی از کارگزاران اصلی کشورهایی مثل : تور اندونزی (بالی) / تور مالدیو / تور استرالبا / حوزه شنگن (اسپانیا) / تور جزایر قناری / تور فرانسه / تور ایتالیا / تور هلند و ...
ارتباط خوب و مستقیمی داشته باشیم و در تابستان گذشته با ترانسفر حدود 500 مسافر به مقاصد فوق و با رضایت بالای 90 درصدی توفیق خوبی را در این حیطه داشته ایم و برآن آمدیم بارگزاری تورهای گروهی : استرالیا / اسپانیا / تورهای دور اروپا و حوزه شنگن و جزایر شگفت انگیز بالی و مالدیو برای نوروز 95 سعی بر بالابردن تعداد مسافر و میزان رضایتمندی آنها بنماییم و نگاهی اجمالی به تورهای دیگر ما : تور استانبول / تور دبی / تور چین / تور تایلند / تور مالزی و ...

آدرس ایرانیان مهر

تهران - میرداماد - روبروی برج آرین - پلاک 203 - واحد 6

تماس با ایرانیان مهر

021-22220333

فکس

021-22220333

ایمیل ایرانیان مهر