فیس بوک
پست الکترونیک
 • سفرنامه بارسلون - جزایر قناری - بروکسل - آمستردام 3

  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر
  • ایرانیان مهر ایرانیان مهر

  سفرنامه بارسلون - جزایر قناری - بروکسل - آمستردام 3

  روز هشتم

  بعد از سپری کردن 4 شب بارسلون و 3 شب تنریف با پرواز Air Europa به فرودگاه بارسلون رسیدیم که گروه من به تهران بازگشتند و من برای بررسی مسیر آمستردام و بروکسل برای فصل بعد (تابستان 95) با پروازtransavia به آمستردام رفتم.

  ( این پرواز را از تهران با مبلغ 90 یورو + 15 یورو برای بار رزرو کرده بودم ). حدود ساعت 22 پرواز کردم و به ساعت محلی ساعت 1:30 بامداد به فرودگاه Schiphol آمستردام رسیدم.

  اینو بگم که همون اول متوجه شدم زبان اصلیشون شبیه آلمانیه ولی اکثرا انگلیسی متوجه میشند. به دلیل حجم کاری بالا در تابستان و کار سنگین پروژه های اروپا (اسپانیا و قناری) فرصت بالای برای بررسی دقیق مکان های توریستی و یا خدمات شهری ادامه سفرم نداشتم و خلاصه بعد از سفر به آمستردام وارد قسمتی شدم که افراد از دستگاههای الکترونیک خرید بلیط قطار به مقاصد مختلف را انجام میدادند.

  کلی سورپرایز شدم چون فکر نمیکردم اون ساعت قطار به مرکز آمستردام city center station موجود باشه برای اینکه مطمئن بشم از خود جایی که تیکت رو به صورت دستی میفروختن پرسیدم بلیط 3 یورو بود و گفت اگر از ایستگاه شماره 5 برم پایین قطار تا 10 دقیقه دیگه به مرکز شهر میره . خلاصه همین کارو کردم وقتی رسیدم با استفاده از تابلوهای راهنما ازایستگاه که خیلی بزرگ بود خارج شدم. از یک پلیس راهنما پرسیدم که چطوری میتونم پیاده به هتل 4 ستاره ROEMER برم.

  آدرس تو ووچر کمی گنگ بود ولی با استفاده از گوگل مپ آدرس برام پیدا کرد و کلی راهنمایی کرد. با اینکه شب بود (حدود ساعت 2 بامداد) ولی خیابان شلوغ بود پیاده رفتم تا به میدان دام رسیدم ولی از اونجا به بعد کسی آدرس هتل دقیق نمیدونست و مجبور شدم تاکسی بگیرم . یک BMW فکر کنم 2014 بود. حدود 15 یورو هزینه کردم که مجموعا از فرودگاه تا هتل 18 یورو هزینم شد. هتل ROEMER در قسمت بالای شهر آمستردام بود و نزدیک vondel park بود.

  روز نهم
  بعد از یک استراحت خوب در هتل که خیلی هم هتل بزرگی نبود صبح با گرفتن نقشه شهر و پرس و جو از رزرواسیون خوب هتل اماکن معروف شهر و پیدا کردم و بعد از خوردن صبحانه در هتل با یک چتر (هوا کمی بارانی بود) و یک کاپشن پاییزه شروع به حرکت کردم.

  اولین چیزی که تو آمستردام چشم شما را به خود جلب میکند ، دوچرخه است. خیابان ها مملو از دوچرخه است.

  البته حمل و نقل شهری خوب است هم تراموا/هم اتوبوس/هم مترو/ ولی به دلیل وجود آبراهه های زیبا و متعدد تاکسی اصلا پیشنهاد نمیشود. ایستگاه تراموایی که نزدیک من بود ایستگاه LEIDSEPLEIN بود که از آنجا با ترامواهایی که روش نوشته بود CENTRAL STATION سوار میشدم همونجا تو تراموا بلیط های 1 ساعته (3 یورو) یک روزه (7 یورو) و ... توسط راننده تراموا فروخته میشد که خیلی کسی نبود که شما را چک کنه و فرهنگ شهروندی اونها اینطور بود که کارت میزدن به هر حال ایستگاه دام پیاده شدم ، معرف اصلی میدان دام . موزه مادام تسو بود که بلیط ورود به آن 29 یورو بود .

  از آنجایی که وقتم کم بود داخلش نرفتم سپس پیاده رفتم به سمت CENTRAL STATION که محیطی پر از رستوران و فروشگاه بود نمای اونجا خیلی قشنگ بود.

  (اینستاگرام آژانس رو بررسی کنید) همون خیابون رو برگشتم و به خیابان RED LIGHT که خیابان معروف و توریستی از نظر مواد مخدر/فحشا رفتم وقتی قدم زدم کلی فروشگاه رسمی دیدم که محصولات متنوع در این رابطه ارائه میدادند ولی به دلیل اینکه صبح بود از ویترین های معروفش خبری نبود. مواد مخدر در آمستردام آزاد است البته نه هر موادی، موادی مثل HUSH و ماری جوانا که کلا برای من جذابیت خاصی نداشت و فقط دیدم. سپس به میدان دام برگشتم و در یک رستوران حلال که خیلی عالی و خوب بود یک MENU انتخاب کردم که با نوشیدنی حدود 10 یورو شد. شپش به سمت خیابان THE 9 STREETS رفتم.

  این خیابان ها پشت سر هم بود و خیلی خیلی زیبا بود. چون پر بود از آبراهه هایی که پر از قایق های مختلف و اتوبوس های دریایی (رودخانه ای ) حدود 2 ساعت قدم زدم و کلا خیلی زیبا بود. عکس و فیلم تهیه کردم که می تونید در سایت WWW.IRANIANMEHR.COM ودر صفحه اینستاگرام I_M_TRAVEL و یا INSTA: HOSSEIN.H.KHANI این اینستاگرام خودم هست ببینید. (حسین حسینخانی) .

  دیگه نزدیک غروب شده بود چون شب قبل هم درست استراحت نکرده بودم به هتل برگشتم.

  روز دهم
  با پرسیدن اینکه آدرس دقیق اونجاییکه کلمه I AMSTERDAM نوشته کجاست.اونجا رو پیدا کردم که نزدیک موزه ونگوگ بود که فستیوال فوتبال با زمین فوتسال ولی در فضای باز بود که هم خانم ها و هم آقایان شرکت کرده بودند.

  از کشورهای مختلف دقیقا جلوی همون کلمه نمادین بعد از دیدن اونجا به سمت رودخانه و آبراهه پشت اون کلمه رفتم. مکانی بود که تیکت قایق های رودخانه ای رو می فروختن که ROUTE داشتند و می تونست خیلی جذاب بود.

  خلاصه برگشتم و رفتم VONDEL PARK که خیلی خیلی جالب بود. پر از دریاچه های کوچک و آدم هایی که داشتن ورزش می کردن و خلاصه پارک خیلی بزرگ بود . پیشنهاد میکنم اگر اونجا رفتید حتما به VONDEL PARK بزنید.

  سپس برگشتم هتل چون باید CHECK OUT میشدم . قبلا بلیط قطار گرفته بودم از آمستردام به بروکسل . با همون تراموا رفتم و توی اونجا دنبال گیت مطابق با تیکت خودم می گشتم. لاین قطار روپیدا کردم . لاین قطار 15 بود وقتی رسیدم روی بلیط من rail Europe بود ساعت 15:45 خورده بود ولی قطار ساعت 15:15 رسید من از هر کدام از دوستان پرسیدم که این قطار brussele میگفتند بله سبک و استایل قطار به قطار سریع اروپا نمیخورد به هر حال منم سوار شدم بین مسیر فهمیدم که اون قطار مقصدش درسته ولی از اون قطار هاست که ایستگاههای زیادی بین مسیر می ایستاد خلاصه نیم ساعت زود راه افتادم و 1 ساعت هم دیر رسیدم

  این هم شد تجربه . اونجا به جای ایستگاه mid station در ایستگاه central station پیاده شدم از google map که چک کرده بودم باید اتوبوی شماره 38 سوار میشدم من هم سوار شدم و دوباره 3 یورو پول دادم تا ایستگاهی که نزدیک هتلم بود رو سوار شدم اولین چیزی که توجه من رو جلب کرد این بود که راننده اتوبوس داشت قرآن گوش میداد و چند خانم کاملاٌ محجبه داخل اتوبوس بودند به هر حال مسیر اتوبوس از بعضی جاهای دیدنی و معروف شهر رد شد وقتی به اون ایستگاه رسیدم به خاطر تحقیق ضعیفی که داشتم خیلی طول کشید هتل خوب و عالی 4 ستاره point star hotel را پیدا کنم این هتل هم در بالا شهر بروکسل بود وهتل بسیار شیک و آرامی بود.

  بعد از کمی استراحت دوباره با گرفتن اطلاعات از رزرواسیون و با گرفتن نقشه متوجه شدم من نزدیک خیابان معروف louizalaan هستم که هم تراموا داشت به مرکز شهر هم مترو انتهای این خیابان دو میدان به امتداد اولی place Stephanie و بعدی place louse که پر از برندهای معتبر پوشاک بود.

  در ضمن ایستگاه مترو هم Louise louiza بود که به مرکز شهرمسیر خوبی داشت. خلاصه از میادین که یکیش بام بروکسل بود و نمای زیبایی از شهر دیده می شد کلی عکس گرفتم کمی شام خوردم و به هتل برگشتم.

  روز یازدهم
  بعد از خوردن صبحانه با تراموا به ایستگاه مترو رفتم و از اونجا با مترو از طریق خط 6 به ایستگاه HEYSEL-HEIZEL رفتم که پارک بزرگ ATOMIUM PARK بود و در کنارش mini Europe هم بود ( mini Europe پارکی است در بروکسل که تمام اماکن دیدنی و مشهور اروپا را به صورت ماکت های زیبا و کوچک درست کرده اند). ورودی آن با شکل عجیبی به صورت مولکول و شکل اتم ساخته شده بود که میشد از دیواره های ان با آسانسور بالا رفت و کل محیط را دید.

  واقعا پارک بزرگ و زیبایی بود که از مسیرهای اصلی اتوبوس های hop on / hop off بود. سپس به MINI EUROPE رفتم که بلیط آن حدود 14 یورو بود و در ورودی یک کتابچه توضیحات ماکت ها قرار داشت که به زبان های مختلفی طراحی شده بود حتی عربی و من یک کتاب به زبان انگلیسی گرفتم.

  دوباره با مترو به مرکز شهر برگشتم که ایستگاه نزدیکش de brouckere بود. اونجا پیاده رفتم میدان گرند پالاس که معروفترین میدان شهر بود.

  سپس تو کوچه پس کوچه های تاریخی و تو در توی بروکسل به طور اتفاقی یک رستوران دنر کباب ترک پیدا کردم جاتون خالی یه غذای خوب خوردم دوباره به گشت زنی پرداختم

  نزدیک رستوران که ناهار خوردم ،مغازه ای بود که فردی افغانی (فارسی زبان) اونو اداره میکرد که اجناس تزئینی مثل مجسمه / رو یخچالی/ کارت پستال و... میفروخت کلی باهاش گپ زدم .در مورد همه چی حرف زدیم وکلی سوغاتی ریز ازش خریدم اون به من گفت که اینجا اصلا محله عربی دارد. که عموما مسلمان هستند.

  غروب دوباره به گرند پالاس رفتم.مراسمی در حال برگزاری بود که خیلی زیبا بود و نور پردازی عالی بود ، می تونید در سایت WWW.IRANIANMEHR.COM و در صفحه اینستاگرام I_M_TRAVEL و یا INSTA: HOSSEIN.H.KHANI (این اینستاگرام خودم هست ببینید. (حسین حسینخانی)) . عکساشو ببینید. شب به هتل برگشتم و صبح دوباره به سمت ایستگاه MID حرکت کردم با تراموا و سپس مترو وسپس لاین RAIL EUROPE این بار با دقت بیشتر پیدا کردم. وقتی قطار بعد از 30 دقیقه تاخیر وارد شد ، دیدم که کلی با قطار آمستردام به بروکسلم فرق داشت. لوکس و راحت و سریع السیر فکر کنم فقط 5 تا ایستگاه توقف داشت که یکیش فرودگاه آمستردام بود .چون پرواز برگشت من از اونجا بود .خلاصه خیلی راحت رفتم . مستقیم تو فرودگاه و سپس به دوحه و بعد هم به تهران حرکت کردم . نکته اینکه برگشت من با پرواز ECONOMY بود که اون هم خیلی عالی بود.

  pic569305210001

  مقالات مرتبط

  مقاله مرتبط ثبت نگردیده است

  تورهای مرتبط

  تور مرتبط ثبت نگردیده است

  پیشینه 15 ساله ایرانیان مهر به ما این اجازه را می دهد تا با تعداد زیادی از کارگزاران اصلی کشورهایی مثل : تور اندونزی (بالی) / تور مالدیو / تور استرالبا / حوزه شنگن (اسپانیا) / تور جزایر قناری / تور فرانسه / تور ایتالیا / تور هلند و ...
  ارتباط خوب و مستقیمی داشته باشیم و در تابستان گذشته با ترانسفر حدود 500 مسافر به مقاصد فوق و با رضایت بالای 90 درصدی توفیق خوبی را در این حیطه داشته ایم و برآن آمدیم بارگزاری تورهای گروهی : استرالیا / اسپانیا / تورهای دور اروپا و حوزه شنگن و جزایر شگفت انگیز بالی و مالدیو برای نوروز 95 سعی بر بالابردن تعداد مسافر و میزان رضایتمندی آنها بنماییم و نگاهی اجمالی به تورهای دیگر ما : تور استانبول / تور دبی / تور چین / تور تایلند / تور مالزی و ...

  آدرس ایرانیان مهر

  تهران - میرداماد - روبروی برج آرین - پلاک 203 - واحد 6

  تماس با ایرانیان مهر

  021-22220333

  فکس

  021-22220333

  ایمیل ایرانیان مهر