فیس بوک
پست الکترونیک
جاذبه های مالزی

جاذبه های مالزی

صدای موج های دریا از انتهای خیابان ها به گوش می رسید، ساحلی حیرت آور در مرکز آسیا، شن‌های بی رنگ ودرخشنده ، آب‌های سبز رنگ دریا كه کاملا انتهای آن مشخص می‌شد که در اطراف ساحل استوایی امتداد دارد، ما رابه کشوری با فرهنگ و تمدن‌های مختلف پیوند می‌‌دهد.

رُم (Rome)

رُم (Rome)

رم شهری است بزرگ که دربرگیرنده چندین منطقه شهری می‌باشد. رُم، شهر ابدی، پایتخت و بزرگترین شهر کشور ایتالیا و منطقه لاتزیو است. رُم شهر پرآوازه امپراتوری رم، سوِن هیلز، لدولس ویتا (زندگی شیرین)، شهر واتیکان، و «سه سکه در چشمه» است. رُم به عنوان مرکز قدرتی هزار ساله و مهد فرهنگ و مذهب بزرگترین تمدن جهان تاکنون، در طول تاریخ تقریبی 2800 ساله خود، تأثیر عظیمی را بر جهان داشته است. بخش تاریخی شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. رُم با داشتن اماکنی فوق‌العاده، کلیساهایی با قدمت هزار ساله، خرابه‌های خیال‌انگیز باشکوه، بناهای تاریخی مجلل، مجسمه‌های مزیّن، و چشمه‌های دلپذیر دارای میراث تاریخی فوق‌العاده گرانبها و فضایی جهانی می‌باشد که آن را تبدیل به یکی از مشهورترین، پربازدیدترین، اثرگذارترین و زیباترین پایتخت‌های اروپا و جهان می‌کند. زندگی شبانه رُم امروزه رو به گسترش است و همچنین بهشت خریداران می‌باشد زیرا یکی از پایتخت‌های مد جهان به شمار می‌رود و بعضی از برندهای جواهر و پوشاک قدیمی ایتالیا در این شهر تأسیس شدند. با کارهای بسیاری که می‌توان در این شهر انجام داد و اماکن دیدنی زیادی که در این شهر وجود دارد، رُم را به راستی می‌توان در زمره شهرهای جهانی طبقه‌بندی کرد.

راهنمای گردشگری اسپانیا

راهنمای گردشگری اسپانیا

پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست. انسان مدرن نخستین بار در حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش قدم به شبه جزیره ایبریا گذاشت. در حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد از این منطقه تحت فرمان حکومت روم قرار گرفت و هیسپانیا نامیده می‌شد. هیسپانیا در قرون وسطی توسط قبایل ژرمن و پس از آن توسط مورها تصرف شد. در قرن پانزدهم پس از ازدواج‌های بین حکومتی فرمانروایان کاتولیک و اتحاد این حکومت‌ها و همچنین سقوط کامل آندلس و بازپس گیری آن از دست موروهای مسلمان در سال ۱۴۹۲ اسپانیا به شکل کشوری یکپارچه پدیدار شد. در اوایل دوران جدید اسپانیا به یک امپراتوری پر قدرت جهانی تبدیل شد و اسپانیایی‌ها به عنوان یکی از نخستین فاتحان دنیای جدید به قاره آمریکا وارد و در آنجا ساکن شدند. بیش از پانصد میلیون نفر اسپانیایی زبان ساکن در آمریکا میراثی است که اسپانیایی‌ها در این قاره بر جای گذاشتند. اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.

تست هتل

تست هتل

تست هتل

ترکیه

ترکیه

ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد. ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است. پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. . ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت میکنند. ترکیه حدود ۷۶ میلیون تن (برآورد ۲۰۱۳) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند.[۱] زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی قرار دارد هرچند فرهنگ این کشور به شرق بسیار نزدیکتر است تا به غرب. ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سده گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

مسکو

مسکو

مسکو یا ماسکو (به روسی: Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود. چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد. کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.

راهنمای گردشگری جزایر قناری

راهنمای گردشگری جزایر قناری

بهشت کوچک جزایر قناری (Canary Islands) مجمع الجزایری در کشور اسپانیاست که متشکل از 7 جزیره اصلی، تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی در اقیانوس اطلس است.کلی گشتیم دنبال یک آژانس معتبرتا اینکه آژانس ایرانیان مهر رو پیدا کردیم و کلی اطلاعات در مورد ویزای شنگن گرفتیم . بعد از آماده کردن مدارک اونارو به کارشناس مربوطه دادم . بعد روز 14 جولای رفتیم سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری و سپس بعد از 14 روز ویزامون اومد . یه برنامه سفر خیلی خوب و دقیق بهمون دادن که خیلی تونست توی سفری که در ادامه بهتون توضیح میدم کمکمون کنه.خیلی خوشحال بودیم که به این سفر خاطره انگیز داریم میریم ، سفری که از بچگی آرزوشو داشتیم . بالاخره روز سفر رسید . پروازی که برای ما رزرو کرده بودن از ایرلاین قطری بود. ما قبلاً با ترکیش و امارات رفته بودیم که پروازهای خیلی خوبی بودن . واین بار نوبت قطری بود.برای شروع سفرسه ساعت زودتر توی فرودگاه حاضر شدیم ، مدارکمونو دادیم و از گیت رد شدیم وقتی سوار هواپیما شدیم فهمیدم بیراه نمیگفتن که یکی از هواپیمایی های برتر و لوکس دنیاست ! هواپیمایی فوق العاده لوکس با صندلی های راحت مهماندارهای مهربون و خوش برخورد و البته سرویس کامل ! به قدری داخل هواپیما همه چیز خوب بود و راحت بودیم که دوست داشتیم سفر طولانی تر باشه :) اولین مقصدمون بارسلون بود . تو فرودگاه که رسیدیم دیدیم چه فرودگاه زیبا با فری شاپهای بزرگی است.بعد از اینکه بارمون رو تحویل گرفتیم به سمت خروجی رفتیم و ترانسفر با نام فامیلی ما از ما استقبال کرد درست سروقت و به موقع. و حالا بارسلون ،شهری که هم جاهای دیدنی و تاریخی داره هم ساحل خیلی زیبایی ... حالا بزارید جاهای دیدنی بارسلون رو بگم ، جاهایی که تو این چند روز رفتم و برام واقعا خاطره انگیزن و هیچ وقت فراموششون نمیکنم. میدان بزرگ و معروف شهر بارسلونا، که به میدان کاتالانیا معروف است. خیابان اصلی این میدان لارامبلاست که خیابانی سرزنده و شاد با فروشگاهها و رستورانهای بسیار زیاد مثل زارا- منگو ورستورانهای زنجیره ای مثل مک دونالد و کی اف سی و... که می توان ساعت های زیادی را در این خیابان سپری کرد. روز دوم برای گشت باغ وحش رفتیم که تجربه جدیدی بود. بعد از بازدید از باغ وحش بارسلونا پیاده راه افتادیم به سمت هتل برای استراحت. سپس عصر به توصیه آقای حسین خانی مدیرتور در آژانس ایرانیان مهر به شهربازی بارسلون رفتیم .شهربازی بارسلون تقریباً در بلندترین نقطه این شهر است .مکانی بسیار دیدنی با یک کلیسای بسیار زیبا در کنار آن که از آنجا میتوان کل بارسلون را دید.ترن هوایی خیلی هیجان انگیزی هم داشت و سه ساعتی اونجا بودیم.سپس با قطاری که از بالای کوه تعبیه شده بود تا مسافران شهربازی رو به پایین کوه برسونه سوار شدیم و به سمت مرکز شهر برگشتیم. وسط های راه بارون شدیدی شروع به باریدن کرد و مجبور شدیم خودمون رو به نزدیک ترین ایستگاه مترو برسونیم و بریم هتل. از ایستگاه مترو که بیرون اومدیم دیگه هوا کاملا تاریک شده بود و نم نم بارون هم میومد. هوا خنک شده بود و من عاشق این هوا بودم. دوست داشتم ساعتها زیر بارون قدم بزنم.

راهنمای گردشگری بالی

راهنمای گردشگری بالی

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود. بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان (اندونزی (است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگراندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است. این جزیره جمعیتی حدود سه میلیون نفر داشته که قریب به اتفاق ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند. این جزیره که مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است. اما سوگولی آتشفشانهای بالی کوه گودان آگانگ بوده که «مادر کوه »ها نامیده می شود. این کوه، آتشفشانی فعال بوده و ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد. این جزیره دارای مناطق مختلفی است که از معروف ترین نقاط آن کوتا(KOTA) بالی و اوبود (UBUD) را می توان نام برد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیاری حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می کنند. مزارع پلکانی برنج بالی نیز خود شهرت جهانی داشته و از جاذبه های گردشگری این بهشت زمینی پروردگار می باشند . قطعاً بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصربه‌فردی است که آن را از دیگر نقاط دنیا متمایز می سازد. بالی زیبا ترین و مشهورترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه ، کوالالامپور ویا سنگاپور حدود 15 ساعت می باشد. بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره نیز شهر دنپازار است که حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه‌های بسیاری است: طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصربه‌فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها. اما گنجینه ویژه جزیره بالی سنت‌ها و رسوم این جزیره است که در قبال فستیوالهای گوناگونی پذیرای گردشگران می باشد. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع میکند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن اکو گردشگری بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی گردشگر به آن سفر مینمایند.

راهنمای گردشگری بالی  2

راهنمای گردشگری بالی 2

آیا می دانستید جزیره رویایی بالی سالها بهعنوان بهترین جزیره ای برای اسکان از طرف مجله بین المللی مسافرت انتخاب شده است ، این جزیره در اندونزی قرار دارد که از غرب به جزیره جاوه و از شرق به جزیره لومبوک منتهی میشود . مردم در این جزیره زیبا صنایع دستی و کارگری را در سطح بالایی پیگیری میکنند یکی از مکان هایی که توریست ها برای خرید با آن مراجعه خواهند کرد فروشگاه دیسکاوری در میدان کرتیکا می باشد که در انتها به ساحل ختم میشود. دنپاسار یکی از شلوغ ترین ، تجاری ترین و اداری تریم مناطق بالی است که در سه دهه اخیر به سرعت رشد و پیشرفت نموده است. موزه بالی شامل مجموعه بسیار زیبا از حکاکی ها ، عروسک ها ، ماسک ها و سلاح های سنتی اندونزی است. مکان های دیدنی این جزیره بر اساس مناطق بدین صورت است : آباد که مرکز هنری بالی است. کوتا که مرکز رستورانها و مغازه های خوب جزیره است. معبد تانا لات که به معنی معبد زمین و دریا است. آمد که ساکت ترین جای جزیره است. لوینا که یک شهر ساحلی جذاب است. دنپاسار که بازارهای رنگارنگ محل است. پروازها از طریق جاکارتا به این جزیره انجام میگردد و طول پروازها از جاکارتا به بالی حدود 2 ساعت است و برخیاز شرکت های هواپیمایی پروازهای مستقیم دارند. در اطراف و حومه شهر در مسیر جزیره بمو که نوعی مینیبوس است فعالیت میکند و بنا به خواست شما در هر مکاننی به طور کامل توقف میکند.

راهنمای گردشگری جزایر قناری

راهنمای گردشگری جزایر قناری

جزایر قناری : این مجموعه زیبا و شگرف از تمامی مواهب طبیعی (دریا/کوه های آتش فشانی خاموش/درختان زیبا و منابع انسان ساخت در نزدیکی ساحل مراکش و یکی از 17 منطقه خود مختار کشور اسپانیاست. به پایتختی لاس پالماس . جزایر قناری شامل 7 جزیره می باشد به نام های تنریف/گرل کاناریا/لاترادوته/لایالما/لاگوما/ال هیرو/خوئرته ونتورا که بزرگترین این جزایر تنریف می باشد که د ر آن بلندترین کوهستان آسیا قرار دارد با قله ای به ارتفاع 3718 متری بیکو. از جاذبه های تنریف میشود به پارک پرندگان (الوردیارک ،پلایا دی لاس) و همچنین به پارک آبی سیام اشاره کرد. برای موج سواری می توان از جزیره فوئرته ونتورا که معروف به بادهای سهمگین است لذت برد. جزیره گرل کاناریا در 125 کیلومتری سواحل آفریقا قراردارد و به قاره کوچک مشهور می باشد که دارای 2 نیمه گرم و خشک در جنوب و نیمه معتدل و گرم در شمال قرار گرفته است. توریستهای علاقه مند به مناطق تاریخی و فرهنگی میتوانند با سپری کردن زمان خود در لاس پالماس از سفر خود لذتی غیر از سرگرمی های آبی ببرند.

سفرنامه مالدیو

سفرنامه مالدیو

مدتی بود که از کار و روزمرگی خسته شده بودم و واقعا احتیاج به چیز جدیدی داشتم ، شاید یه سفر خوب ! ایمیلمو داشتم چک میکردم که به ایمیلی از آژانس ایرانیان مهر برخوردم ! ! تور لوکس جزیره رویایی مالدیو ! شمارشون رو گرفتم و همچنین آدرسشون رو . رفتم اونجا که یکسری اطلاعات بگیرم ازشون . باید بگم کارمندای اونجا خیلی خوب و خوش برخورد من رو راهنمایی کردن ... وقتی مسئول مربوط منوراهنمایی کرد یجورایی انگار سفر رو برای من شبیه سازی کرد. شروع سفر هواپیما ساعت 5 صبح تهران رو ترک کرد، حدود 2 ساعت بعد وارد دوحه شدم، که به محض ورود به فرودگاه متوجه شدم که اسم من رو صدا می زنن که از پرواز مالدیو جا نمونم. خیلی با عجله گیت مورد نظر رو پیدا کردم و کارت پرواز تهیه کردم. و یکی از شیرین ترین قسمت های سفر، پرواز دوحه به ماله بود که هیچ مسافری توش نبود، و همه مسافرها سه تا صندلی در اختیار داشتن که راحت بخوابن. خلاصه تمام بی خوابی شب گذشته جبران شد. پس از 4 ساعت پرواز ساعت 12:20 وارد حریم هوایی مالدیو شدیم، من کلی از گوگل این 1200 جزیره ها رو تماشا کرده بودم، اما دیدن جزیره های فوق العاده کوچیک و زیبا از آسمون یه چیز دیگه است!!! صحنه به زمین نشستن هواپیما هم خیلی خیلی جالبه. توی این کشور زمین طلاست و سطح خشکی خیلی کمه، برای ساختن باند فرودگاه زمین مصنوعی ایجاد کردن و دو جزیره رو به همدیگه چسبوندن. ولی با این وجود باز هم باند فرودگاه خیلی کوچیکه و هواپیما مجبوره که به صورت میلیمتری از لبه باند بشینه، اما چیزی که مسافر میبینه اینه که هواپیما داره روی دریا می شینه! که خیلی هیجان انگیز و دلهره آوره. حتی برای دیدن این صحنه ارزش داره که به مالدیو برین. وقتی فرود اومدیم و وسایلمون رو بهمون دادن حاالا وقت رفتن به اصلی ترین جا یعنی هتلمون توی جزیره بود ، اما با چی مارو به اونجا رسوندن ؟! با هواپیماهای کوچکی که قابلیت اینو داشت که روی آب فرود بیاد و بایسته که فوق العاده تجربه عالی ای بود. بالاخره رسیدیم به هتل ... نمیدونم چه کلمه ای برای وصفش انتخاب کنم ! فقط میتونم بگم که فراتر از عالی بود ... بعد از رسیدن به هتل توی مالدیو که دیگه غروب شده بود .... شب توی یه فرصت مناسب تمام Resort ها رو بررسی کردم و از قبل هم می دونستم که 99 درصد تورهای ایرانی به سان آیلند میرن. سان آیلند جزیره ارزونی بود، اما چون فاصله اش از فرودگاه زیاده، هزینه رفتن به اونجا بالا بود. در حالی که جزیره های گرونتر اما نزدیکتری بودند که من گزینه دوم را انتخاب کردم. یکی از گرونترین و زیباترین جزیره ها که توی تبلیغاتش از دکور جزیره خیلی تعریف شده بود، باندوس بود . باید بگم که زیبایی جزیره خیلی مهمه، چون شما چند روز توی این محیط هستین و هیچ چیزی غیر از جزیره کوچیک و دریا برای دیدن نیست، پس باید زیبا باشه و از دیدن مناظرش لذت ببرین. روز بعد برای تهیه بلیت زیردریایی که دیروز رزرو کرده بودم به مرکز شهر رفتم و بالاخره ساعت 11 سوار زیردریایی شدم. زیردریایی هیجان انگیز بود، توی زیر دریایی رستوران فوق العاده ای وجود داشت . میشد غذایی که داری میخوری رو اون بیرون به طور زنده تماشا کنی. بعد از دیدن موجودات زیر آب و خوردن غذای لذیذ اونجا ، وقت برگشتن بود . مهلت گشت و گذار زیر دریا هم تموم شد ولی تجربه خیلی جالب و فراموش نشدنی ای بود ... صبح فردا راهی ماله شدیم و ناهار رفتم رستوران تایلند سالاتای! غذاش فوق العاده بود. مدیر رستوران یه آلمانی بود که میومد و با مشتریها خوش و بش می کرد. گفت که زنش هم یه کشور دیگه رستوران داره! راجع به ایران کلی با هم صحبت کردیم! بالاخره سفر من به پایان رسیده بود و شب پرواز داشتم. عصری هم توی ماله قدم زدم و وقت گذرونی کردم تا غروب که به فرودگاه رفتم. تو این روزایی که تو مالدیو بودم مزه واقعی آرامش رو چشیدم.تازه متوجه میشید زندگی یعنی چی! زیبایی دریا و موجودات زیر آب یه طرف، معماری هتل ها و آرامش بی حد و اندازه در کنار اقیانوس یکی از بهترین خاطره های عمرمو رقم زد

سفرنامه بالی

سفرنامه بالی

داشتم توی اینستاگرام میگشتم و همینجوری صفحه رو بالا و پایین میکردم تا به یه پست برخوردم از یه آژانس هواپیمایی به نام ایرانیان مهر ، مشخصات و قیمت یه تور مسافرتی بود ، تور بالی ! رفتم توی سایتشون و مشخصات کامل اون تور رو گرفتم و باهاشون تماس گرفتم . [(i)1024545608511001B|article-img] حالا بزارید یه سری توضیحات از بالی بدم که خودم کلی سرچ کرده بودم. مردم بالی از تبار نژادی ماقبل تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قاره ی آسیا در حدود ۲۵۰۰ق.م. به مجمع الجزایر اندونزی کوچ کردند. کلا جزیره بالی رو کشور اندونزی، جهت جذب توریست بیشتر مورد توجه خاصی قرارداده، و چون اکثرا برای طبیعت بکر اونجا میرن تا حدی که می تونه ، می خواد این طبیعت رو نگه داره و آدم های محلی اونجا که دیگه در کنارش قرار می گیرن حسابی به هم میان. بریم سراغ سفر. آژانس ایرانیان مهربرای ما از ایرلاین قطری بلیت تهیه کرده بود. با پرواز به دوحه رفتیم و با یه کانکشن خیلی خوب به بالی رسیدیم.اونجا ترانسفر با نام هتل منتظر ما بودو مارو به سمت هتل محل اقامتمون راهنمایی کرد. روز اول یادمه که پیاده راه افتادیم و رفتیم ... هتلی که درآن ساکن بودیم یه کوچه خوشگلی داشت که انتهاش به خیابونی می رسید که در واقع اون سمت خیابون ساحل بود (خیابان های بالی فکر کنم 90 در صدشون یک طرفه هست و همه عرض کم تا دلتون بخواد اونجا موتور هست و موتور اجاره می دن ... اصلا یکی از تفریحات پرطرفدار اونجا اینه که سوار دوچرخه بشین و بگردین یا برید بالای کوه بیاین پایین) .... ساحل های اونجا پر بود از افرادی که میومدن برای موج سواری همون جا هم کلی قسمت هایی بود که تخته ها رو اجاره می دادن .... هم روزش آرامش بخش بود هم شبش... بالی یه جزیره هست که هر کدام از ساحل هاش برای یه ورزش خوبه ساحلی که ما نزدیکش بودیم برای موج سواری خوب بود ... یکی برای تفریحاتی مثل جت اسکی و قایق و ... بالی پر از معبد بود .... درواقع هر خونه با اون سبک ساختی که داشتن خودشون یه معبد برای خودشون داشتن که بعداً مفصل در این باره می نویسم و فکر کنم هر 5 تا خونه یه معبد بزرگ داشتن :) چند تا معبد واقعا پرشکوه داره اونجا که یکی رو خودشون با اسم معبد اصلی می شناختن و با چه عظمتی ساخته بودن و واقعا دیدنی بود... اما همه زمانی جالب بود که بدونی برای چی اینجوری ساخته شده و چرا شامل این قسمت هاست که ما همه رو از لیدر داریم ... بنده خدا با حوصله کامل توضیح می داد.... یه سری مراسم سنتی هم داشتن اونجا که مربوط می شد به افسانه یا داستانی که بینشون مرسوم بود و اونو اجرا می کردن یه شب هم رفتیم اونجا ... یکی از چیزهای جالبی که داشت اونجا احترام کامل به عقاید اطرافی هاشون بود مثلاً وقتی به لیدرمی گفتیم می خوایم نماز بخونیم بدون هیچ وای و وویی میرفت مسیرش و کج و کوله می کرد و یه مسجد می بردمون نماز بخونیم و یا برای غذا از روز قبلش می رفت و یه رستوران پیدا می کرد که هم غذاش با روز قبل متفاوت باشه و هم اینکه حلال باشه ... بهتره اینو اضافه کنم که اندونزی یکی از بزرگترین کشورهای اسلامی هست اما در جزیره بالی 98 درصدشون بودایی هستن. شب توی هتل زیبایی که به پیشنهاد مسئول تور آژانس ایرانیان مهر بود گذروندیم که واقعا هتل عالی ای بود . جای عالی ای برای فراغتت از شلوغی شهر بود . خود هتل تجربه ی خیلی خوبی بود چون با هتل های دیگه تفاوت داشت و بیشتر شبیه یه خونه ساحلی خیلی شیک بود. یکی از تفریح های لذت بخش که توی بالی انجام دادیم، بانجی جامپینگ بود. توی بالی دو مجموعه بانجی مشغول به ارائه خدمات به علاقه مندان می باشند که هر دو با استانداردهای جهانی و رعایت کلیه موارد ایمنی فعالیت می نمایند. پریدن از ارتفاع 60 متری تجربه ای فراموش نشدنی برای هر آدم ماجراجو می تونه باشه . همچنین منظره ای که در راه (از بالای سکو تا سطح آب است ) می بینید بسیار زیبا و رویایی است و جالب تر اینکه احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر پیدا میکنید تا تجربه برخورد با زمین رو هم داشته باشید! در ضمن امکان پرش در شب و زیر نور ماه و همچنین برگزاری یک جشن کوچیک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد. هنگام پرش شما از عملیات شجاعانه ای که انجام داده اید عکس و فیلم تهیه میشه و در آخر روی یک لوح DVD به شما هدیه می دهند و می تونید یک تی شرت با نشان بانجی جامپ هم دریافت کنید. درضمن مراقبا و استادای پرش (Jumpmaster) نیوزلندی هستند و استاندارد ایمنی تجهیزاتشان هم از همون نیوزلند گرفتند. قبل از پرش به شما بیمه نامه اون و بعد از اون هم گواهینامه شجاعت میدن. در ضمن ویدئوی عملیاتتون از زمان وزن کشی تا دریافت گواهینامه شجاعت قابل خریداری بوده و تی شرت ، تاپ و کلاه بانجی جامپ با رنگای دلخواهتون رو می تونید خریداری کنید. دیگه بعد از ظهر شد و ما هم یجورایی توی دلمون خالی شده بود ولی دیگه ترس قبلو از ارتفاع نداشتیم ... :)) رفتیم به سمت جای بعدی... یه پارک پر از فیل ! پارک فیل ها (Elephant Safari Park) رسما توسط وزیر گردشگری اندونزی در سال ۲۰۰۰ افتتاح شد. این پارک هم عضو رسمی انجمن جهانی باغ وحش است و هم مطابق با استانداردهای بین المللی برای مراقبت از حیوانات است. مساحت پارک حدود2 هکتار بود همونطور که قبل از سفر دیده بودم و توی بروشور ها نوشته بودن و البته لیدر گروه گفته بود که پارک فیل های بالی بهترین پارک جهانی فیل ها شناخته شده. خیلی جالب بود انگار برای یه مدت با فیل ها زندگی کردیم ، بهشون ها غذا دهید، از نزدیک لمسشون کردیم ، با فیل ها عکس گرفتیم و بالاخره فیل سواری کردیم هم توی خشکی و هم دریاچه. خلاصه خیلی خوش گذشت ولی خیلی خسته شده بودیم و هوا هم تاریک شده بود ، وقت این شده بود که برگردیم هتل برای یه استراحت کامل واسه یه روز جدید و مهیج دیگه ... شب توی هتل داشتیم برنامه ی فردامون رو هماهنگ میکردیم . قرار شد فردا کمی خرید کنیم و از نزدیک مراکز خریدشو ببینیم . میخوام از مراکز خریدی که رفتیم رو براتون تعریف کنم . اولین جایی که رفتیم محله کوتا بیچ بود .چیز جالبی که این مرکز خرید داشت وجود بازارسنتی کنار مرکز خرید مدرن بود که این باعث میشد تا هرچیزی که به ذهنتون برسه رو توی اونجا پیدا کنید، از بوتیک های فروشنده برندهای معروف جهانی تا دی وی دی های کپی. اینو باید بگم که یکی از مراکز مهم فروش صنایع دستی و سوغاتی های زیبای بالی هم همین جا بود. ما برای ناهار به یکی از رستورانای اطراف اونجا رفتیم . این رستورانا 24 ساعته بازن. بین اون رستورانا یکی از معروفترین رستوران های جهان یعنی هارد راک کافه هم بود .در ضمن یکی از مراکز خرید معروف این منطقه که نسبتاً اجناس مرغوب با قیمتی مناسب دارند دیسکاوری مال و دی . اف . اس هست که کنار ساحل زیبای اقیانوس هند هست. بعد از ناهار یکسری جاهای دیگه که همون نزدیکیا بود رفتیم مثل کوتا اسکویر که مرکز همون منطقه بود. در این میدان و خیابان مربوطه نیز تعداد بسیاری بوتیک های عرضه کننده برند های گرانقیمت جهانی مثل آدیداس ، بیلابونگ ، ریپ کارل و خیلی دیگه قرار گرفتند. در ضمن فروشگاه زنجیره ای ماتاهاری هم توی این خیابون یک شعبه بزرگ داره. بعد از اونجا همون طور که از لیدر گروه شنیده بودیم و خودمون از بعضی از مسافرا که بار چندمشون بود که به بالی اومده بودن برای خرید صنایع دستی بالی به مرکز خرید اوبد رفتیم. اوبد همنطور که میگفتن بهترین جا برای خرید صنایع دستی بود. اگرچه صنایع دستی بالی رو در هر نقطه ای از این جزیره میشه پیدا کرد، اما اینجا مرکز عرضه عمده صنایع دستی ساخته شده به دست ساکنین روستاهای اطراف که توی امتداد جاده منتهی به جنگل میمون ها قرار گرفتند . اگه به اون طرف خیابون نگاه کنید مطمئناً پیرمردی رو میبینید که با دستای هنرمندش با قطعه ای چوب عشق رو با هنر تلفیق و اثری با ارزش رو خلق می کنه. اگرچه چونه زدن در اینجا هم رایجه ،اما دیدن دستای رنج کشیده اون پیرمرد دیگه راهی برای چونه زدن در اوبد باقی نمیذاشت. در هر صورت وقت رفتن شده بود و فرصت لذت بردن از این سفر زیبا تموم شده بود ، وسایلمون رو جمع کردیم و به سمت فرودگاه رفتیم ، خداروشکر هم زمان رفتمون خوب بود و هم برگشتمون . ممنونم از آژانس ایرانیان مهر بابت همه چیز . امیدوارم بتونیم باز هم از این سفرهای عالی با همین آژانس بریم .

سفرنامه بارسلون ، جزایر قناری ، آمستردام ، بروکسل

سفرنامه بارسلون ، جزایر قناری ، آمستردام ، بروکسل

سفرنامه تور 4 شب بارسلون 3شب قناری 2شب امستردام 2شب بروکسل سلام میخوام از تجربه سفر 11شب و 12روز خودم که شامل 3 کشور اروپایی بوده یه سفرنامه براتون بنویسم که فکر کنم به دردتون بخوره. من حسین حسین خانی مدیر تور اژانس ایرانیان مهر هستم و آپریل 2015 رفته بودم تور 10 روزه رم بارسلون و پاریس ولی الان سفر مدنظر رو براتون توضیح میدم . بعد ازاینکه دو گروه متفاوت در خواست سفر 4 شب بارسلون و 3شب تنریف (جزایر قناری) مارو داشتند ما تصمیم گرفتیم که این دو گروه دریک تاریخ (9سپتامبر 2015 ) ولی با خدمات جدا اجرا کنیم. گروه اول 21 نفر مرد که عمده فروشان صنعت برق بودند که مهمان یک شرکت معتبر بودند و گروه دوم هم شامل 10نفر خانواده که شامل 2 خانواده 4نفره و 1خانواده 2نفره بعد از هماهنگی های لازم با شرکت کارگزارمون توی اسپانیا اقدام برگزاری تورمون کردیم . اول طبق برنامه مدارک تک تک دوستان رو برای ارائه به سفارت آماده کردیم که تو سایت www.iranianmehr.com میتونید مدارکو ببینید. سپس بعد از اعلام برنامه سفر به سفارت اسپانیا برای تمامی مسافران ویزا گرفتیم که البته دعوت نامه اژانس اسپانیایی ما خیلی در این قضیه به ما کمک کرد . سه روز قبل از سفر ویزای دوستان حاضرشد. پاسشون رو هم تحویل گرفتیم . تصمیم گرفتیم خودم با گروه 31نفره 9 سپتامبر به 16 سپتامبر برای سفر بارسلون + جزایر قناری (تنریف) برم.از هواپیمایی قطری پرواز رو رزرو کردیم همگی ساعت 2:30 بامداد باید تو فرودگاه امام حاضر میشدند قبلا از طریق صفحات مجازی اقلام مورد نیاز رو برای مسافران فرستاده بودم .جاتون خالی فرودگاه مملو از جمعیت بود و اگر مسافران سر وقت نمی رسیدند کلی از مسافرها جا میموندند صف چک نیرو انتظامی حدود 45 دقیقه طول کشید بعد از اون اول کارت پروازهارو گرفتیم و صف immigration police هم حدود 45 دقیقه خلاصه زود برید فرودگاه مخصوصا تابستان و در ضمن عوارض خارج از کشور رو هم پرداخت کنید. کل گروه سوار هواپیما شدند بعد از یک توقف کوتاه در دوحه به کشور ماتادورها و شهر بارسلون رسیدیم. [(i)1024543682911001B|article-img] بعد از عبور از پلیس مهاجرت لیدر ما در بارسلون با تابلوی ایرانیان مهر منتظر کل گروه بود. [(i)1024547192911001B|article-img] و با یک اتوبوس اروپایی و لوکس ما را به هتل 4 ستاره universal barcelon که یکی از بهترین هتل ها از نظر کیفیت و موقعیت مکانی هست برد. (نزدیک میدان کریستف کلمب پایین خیابان رامبلا معروف ترین خیابان بارسلون) [(i)1024548192911001B|article-img] تور دوستان شامل صبحانه وناهار بودولی چون ما رسیدیم به بارسلونا و در ادامه به هتل ساعت نزدیک ساعت 16 بود با توافق با گروه روز اول به انها شام دادیم که به صورت بوفه بود عکساشم موجوده. [(i)1024541282911001B|article-img]

سفرنامه بارسلون ، جزایر قناری ، آمستردام ، بروکسل 2

سفرنامه بارسلون ، جزایر قناری ، آمستردام ، بروکسل 2

بعد از 4 شب اقامت در شهر بارسلون و پرواز به قسمت شمالی جزیره تنریف (جزایر قناری) و استراحت در هتل beatriz atlantis & spa از لیدر توضیحات جزیره را پرسیدم که توضیح داد منطقه شمالی بهترین جا برای اقامت و ارامش است که خود آن نیز دارای مراکز خرید ، دیسکو های کوچک و بزرگ و بنادر متععددی میباشد و منطقه جنوبی هم پر از ازدحام است که بیشتر مخصوص جوانان میباشد . جزیره تنریف از جمله جزایر مربوط و معروف به جزیره قناری است که بزرگترین آنها هم نیز میباشد که کشتی های کروز زیبایی وجود دارد که با حدود 40یورو مارا از تنریف به جزایر اطراف مخصوصا خود قناری (یکی از مجمع الجزایر قناری) می برند . این جزیره 2 تا فرودگاه داشت که یکی در شمال و یکی در جنوب آن بود که ما در شمالی فرود اماده بودیم . بعد از ظهر دوستان از استخر هتل استفاده کردند و نوبت به شام اول شد که رستوران هتل خیلی غذای خوبی با شرایط مختلف ارائه می کرد . شام از ساعت 19الی 22 سرو میشد و با لباس راحتی و دمپایی هم راه نمیدادند. فضا خیلی عالی بود ، هم هتل هم تنریف هم همه چی حتما برید خیلی خوبه !! لیدر ما به ما گفت که ما رو مهمان کرده اند روز سوم به یک گشت جزیره که بعدا براتون توضیح میدم. [(i)1024548273911001B|article-img]

سفرنامه بارسلون - جزایر قناری - بروکسل - آمستردام 3

سفرنامه بارسلون - جزایر قناری - بروکسل - آمستردام 3

روز هشتم بعد از سپری کردن 4 شب بارسلون و 3 شب تنریف با پرواز Air Europa به فرودگاه بارسلون رسیدیم که گروه من به تهران بازگشتند و من برای بررسی مسیر آمستردام و بروکسل برای فصل بعد (تابستان 95) با پروازtransavia به آمستردام رفتم. [(i)1024547475911001B|article-img] ( این پرواز را از تهران با مبلغ 90 یورو + 15 یورو برای بار رزرو کرده بودم ). حدود ساعت 22 پرواز کردم و به ساعت محلی ساعت 1:30 بامداد به فرودگاه Schiphol آمستردام رسیدم. اینو بگم که همون اول متوجه شدم زبان اصلیشون شبیه آلمانیه ولی اکثرا انگلیسی متوجه میشند. به دلیل حجم کاری بالا در تابستان و کار سنگین پروژه های اروپا (اسپانیا و قناری) فرصت بالای برای بررسی دقیق مکان های توریستی و یا خدمات شهری ادامه سفرم نداشتم و خلاصه بعد از سفر به آمستردام وارد قسمتی شدم که افراد از دستگاههای الکترونیک خرید بلیط قطار به مقاصد مختلف را انجام میدادند. [(i)1024549555911001B|article-img] کلی سورپرایز شدم چون فکر نمیکردم اون ساعت قطار به مرکز آمستردام city center station موجود باشه برای اینکه مطمئن بشم از خود جایی که تیکت رو به صورت دستی میفروختن پرسیدم بلیط 3 یورو بود و گفت اگر از ایستگاه شماره 5 برم پایین قطار تا 10 دقیقه دیگه به مرکز شهر میره . خلاصه همین کارو کردم وقتی رسیدم با استفاده از تابلوهای راهنما ازایستگاه که خیلی بزرگ بود خارج شدم. از یک پلیس راهنما پرسیدم که چطوری میتونم پیاده به هتل 4 ستاره ROEMER برم. آدرس تو ووچر کمی گنگ بود ولی با استفاده از گوگل مپ آدرس برام پیدا کرد و کلی راهنمایی کرد. با اینکه شب بود (حدود ساعت 2 بامداد) ولی خیابان شلوغ بود پیاده رفتم تا به میدان دام رسیدم ولی از اونجا به بعد کسی آدرس هتل دقیق نمیدونست و مجبور شدم تاکسی بگیرم . یک BMW فکر کنم 2014 بود. حدود 15 یورو هزینه کردم که مجموعا از فرودگاه تا هتل 18 یورو هزینم شد. هتل ROEMER در قسمت بالای شهر آمستردام بود و نزدیک vondel park بود.

گردشگری کانادا و ویزا

گردشگری کانادا و ویزا

برای سفربه کانادا، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری، بازدید از جاذبه های گردشگری می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک موردنیاز برای ویزا را آماده و ترجمه کنید . ما درخواست شما را به صورت آنلاین ثبت می کنیم. در حال حاضر می توانید برای ویزای توریستی، عادی و تضمینی اقدام کنید. [(i)1029319080341001B|article-img]

سئول شهری با ترکیب سنت و مدرنیته

سئول شهری با ترکیب سنت و مدرنیته

سئول (پایتخت کره جنوبی)، شهری است که سنت و مدرنیته را به هم پیوند داده است. شما در این شهر، هم می‌توانید زیبایی‌ سنت‌های شرقی را ببینید و هم می‌توانید با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا آشنا شوید. علاوه بر اینکه سئول، برای عاشقان خرید، شهری جذاب به حساب می‌آید. این شهر که پایتخت دودمان چوسان قدیم نیز بوده است، در زمره‌ی پرجمعیت‌ترین شهر‌های جهان شمرده می‌شود. در سال 1351 شمسی، به عنوان خواهر‌ شهر تهران برگزیده شد؛ نام‌گذاری خیابان سئول در تهران و خیابان تهران در شهر سئول نیز، در راستای همین امر انجام شد. در ادامه نگاهی به 10 جاذبه‌ی گردشگری شهر سئول نگاهی خواهیم انداخت: [(i)1029312007241001B|article-img]

نكات ضروري سفر

نكات ضروري سفر

اطلاعات انفرادی مسافـــــران : آژانس ایرانیان مهر با داشتن بیش از 11 سال تجربه در برگزاری تورهای خارج از ایران، همواره با در نظر گرفتن نکاتی مفید در مراحل مختلف سفر برای مسافران محترمش تاکید داشته است. نکاتی که طی سالها تجربه ی راهنمایان و مدیران تورها شکل گرفته و دقت در آنها موجب رضایت بیشتر مسافران محترم و برگزاری با کیفیت تر تورهای مسافرتی ما خواهد بود. به طوریکه استحضار دارید توفیق در کارهای گروهی به همکاری و همدلی همه ی افراد گروه نیاز دارد، از این رو از شما مسافران عزیز انتظار همکاری و رعایت موارد زیر را داریم : • رعایت موازین اسلامی برای کلیه ی همسفران (اعم از خانمها و آقایان) در طول سفر • پیش از انجام سفر از درستی بلیت مسافرت و دیگر مدارک سفر مطمئن شوید و چنانچه اشکال و ابهامی را مشاهده فرمودید یادآوری کنید تا رفع شود • دست کم سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. • مراجعه به قسمتهای مختلف گذرنامه، گمرک و شرکتهای هواپیمایی (واقع در فرودگاه) و انجام تشریفات مربوطه مستقیما و به صورت فردی انجام می شود لکن سرپرست گروه در محل حضور دارد و آماده ی هر گونه کمک و همکاری است. • کلیه ی امور مربوط به شرکت هواپیمایی در فرودگاه های خارج از قبیل: تحویل بار، پرداخت اضافه بار احتمالی، درخواست صندلی مورد نظر و گرفتن کارت پرواز و ...طبق مقرارات شرکت هواپیمایی بر عهده ی مسافر است. • پس از ورود به سالن ترانزیت فرودگاه سرپرست گروه را از حضور خود در سالن ترانزیت آگاه فرمایید عدم اطلاع شما موجبات نگرانی سرپرست گروه و احتمالا اشکال در سفر شما را فراهم می کند. • از همراه داشتن سکه، طلا، جواهرات و اشیا غیر مجاز و قیمتی خودداری فرمایید تا آسوده خاطر سفر کنید. • از همراه بردن باتری و اشیا برنده و نوک تیز در داخل جیب و یا کیف دستی خود اکیدا بپرهیزید. (کلیه ی این قبیل اشیا را در چمدان خود قرار دهید تا به قسمت بار تحویل شود.) • (حداکثر می توانید مبلغ 000 / 500 ریال و جه نقد همراه داشته باشید (مازاد آن را باید به بانک مستقر در فرودگاه بسپارید. • (لطفا عوارض خروج خود و همراهانتان را در یکی از شعب بانک ملی پرداخت فرمایید و رسید آن را در فرودگاه همراه داشته باشید. در صورتی که به موقع مبادرت به پرداخت وجوه مربوطه نکرده اید معادل ریالی مورد نیاز را همراه داشته باشید تا به بانک مستقر در فرودگاه پرداخت کنید. • (در صورت جا ماندن از پرواز یا ممنوع الخروج شدن طبق ماده 8 قرارداد عمل خواهدشد. - در طول پرواز حتما با سرپرست گروه خود مشورت کنید تا شما را در تکمیل فرمهای ورودی به کشور مورد نظر راهنمایی و یاری کند. • (در اکثر فرودگاه ها حمل بار (ساکها و چمدانها) بوسیله خود مسافران انجام می شود. لطفا چمدان چرخ دار با خود بیاورید. - پخت وپز در اتاق کلیه ی هتل ها و استفاده از هرگونه وسایل برقی (به غیر از آنچه در اتاق موجود است) اکیداً ممنوع است. - رعایت دقیق نظافت در داخل اتوبوس و اتاق های هتلها الزامی است (پرداخت جریمه ی مربوط به عدم رعایت نظافت و آلودگی موکت، ملحفه و غیره بر عهده ی مسافر است.) • (در اکثر فرودگاه ها حمل بار (ساکها و چمدانها) بوسیله خود مسافران انجام می شود. لطفا چمدان چرخ دار با خود بیاورید. - پخت وپز در اتاق کلیه ی هتل ها و استفاده از هرگونه وسایل برقی (به غیر از آنچه در اتاق موجود است) اکیداً ممنوع است. - رعایت دقیق نظافت در داخل اتوبوس و اتاق های هتلها الزامی است (پرداخت جریمه ی مربوط به عدم رعایت نظافت و آلودگی موکت، ملحفه و غیره بر عهده ی مسافر است.) • از کشیدن سیگار در فضاهای دربسته ی اتاق، لابی هتل ها، داخل اتوبوس، تاکسی و آسانسورها جداً بپرهیزید و از انداختن ته سیگار روی زمین اکیداً خودداری فرمایید. • سرپرست گروه و آژانس، هیچ گونه دخالتی در قیمت اجناس و لوازمی که خریداری می فرمایید ندارند. این امر شامل قیمت اجناس فروشگاه های مورد بازدید در برنامه تور نیز می شود. • توصیه می کنیم که فتوکپی صفحات مربوط به مشخصات پاسپورتی و دست کم چهار قطعه عکس خود را همراه داشته باشید (در صورت فقدان گذرنامه یاری تان خواهد کرد). • تعداد اتاق های مورد نیاز برای هر تور از قبل ذخیره شده است. لیکن نحوه ی اختصاص اتاق ها به مسافران به این بستگی دارد که در هنگام ورود کدام اتاق ها و در کدام طبقه موجود است. • صبحانه در هتل ها بصورت بوفه و معمولاً در سالنهای مخصوص سرو می شود لیکن در مواردی احتمال دارد سالن مجزایی و عیناً با همان صبحانه به تورها از جمله تور ما اختصاص داده شود. • توجه داشته باشیدکه هر مسافر(جز اطفال زیر 2 سال) اجازه ی حمل حداکثر 20 کیلو بار مجانی را دارد و برای حمل مازاد بر آن می بایست در خارج از کشور ارز پرداخت کند (اطلاعات در مورد بار در جلسه ی معارفه اعلام خواهد شد. • به محض ورود به هتل، آدرس و تلفن هتل را بگیرید و در اختیار همراهان نیز قرار دهید.) • لطفاً از حضور در سالن مرکزی هتل با لباس نامناسب بپرهیزید. • لطفاً کوچکترها را از ایجاد سروصدا و بازی کردن با آسانسور یا پله برقی منع فرمایید. • لطفاً کفش و لباس مناسب سفر، عینک و داروهای ضروری خود را همراه داشته باشید.

حقایقی جالب در مورد دبی

حقایقی جالب در مورد دبی

دبی یکی از مقاصد گردشگری برتر جهان است و در مجاورت کشور ما قرار گرفته است. به‌ دلیل علاقه‌ی ایرانی‌ها به سفر به کشور امارات و دیدن شهر دبی، این مقاله از حقایق را به معرفی حقایق و قوانین جالب این کشور اختصاص داده‌ایم.

بهترین جزایر تایلند

بهترین جزایر تایلند

شاید هیچ‌کجا به سادگی و ارزانی جزایر تایلند نباشد که همزمان، مناظر شگفت انگیز شنی در کنار پوشش گیاهی سرسبز را به بازدیدکنندگان ارزانی دارد. جزیره‌ها، از نقاط توریستی محبوب هستند و تایلند از این حیث سردمدار کشور‌های دنیاست. اگر به گردش در جنگل‌ها، قدم زدن در ساحل در غروب آفتاب یا جشن و سرور علاقه دارید، سری به جزیره‌های دوست‌داشتنی تایلند بزنید. در ادامه، مهم‌ترین جزایر این کشور آسیایی را به شما معرفی می‌کنیم: [(i)1029315121341001B|article-img]

جاذبه های برتر سیدنی

جاذبه های برتر سیدنی

سیدنی از قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و زیباترین شهرهای استرالیا است که جلوه‌های اغواکننده از پیوند خشکی و دریا را در به نمایش می‌گذارد. در اولین نگاه مناظری مانند کشتی‌های پر زرق و برق پهلو گرفته در بندرگاه چشمان شما را مجذوب می‌کند و بعد از آن، مبهوت خانه‌ی اپرا خواهید شد. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند تاریخ شنیدنی سیدنی را در گذرگاه‌های باریک سنگفرش شده و بناهای کهن سنگی، در موزه‌های برجسته شهر و نقش‌های رسم شده بر سنگ کشف کنند. سیدنی هنوز هم با روح پر ماجرای مهاجران آن سرزنده است. گردشگران می‌توانند از پل بندرگاه بالا بروند، در شکاف امواج سبز رنگ سواحل طلایی سیدنی موج سواری کنند یا بر فراز آسمان شهر پرواز کنند و از امکانات جذابی که پارک‌های ملی اطراف شهر برای گردش و سیاحت فراهم کرده‌اند، لذت ببرند. [(i)1029319145341001B|article-img]

پیشینه 15 ساله ایرانیان مهر به ما این اجازه را می دهد تا با تعداد زیادی از کارگزاران اصلی کشورهایی مثل : تور اندونزی (بالی) / تور مالدیو / تور استرالبا / حوزه شنگن (اسپانیا) / تور جزایر قناری / تور فرانسه / تور ایتالیا / تور هلند و ...
ارتباط خوب و مستقیمی داشته باشیم و در تابستان گذشته با ترانسفر حدود 500 مسافر به مقاصد فوق و با رضایت بالای 90 درصدی توفیق خوبی را در این حیطه داشته ایم و برآن آمدیم بارگزاری تورهای گروهی : استرالیا / اسپانیا / تورهای دور اروپا و حوزه شنگن و جزایر شگفت انگیز بالی و مالدیو برای نوروز 95 سعی بر بالابردن تعداد مسافر و میزان رضایتمندی آنها بنماییم و نگاهی اجمالی به تورهای دیگر ما : تور استانبول / تور دبی / تور چین / تور تایلند / تور مالزی و ...

آدرس ایرانیان مهر

تهران - میرداماد - روبروی برج آرین - پلاک 203 - واحد 6

تماس با ایرانیان مهر

021-22220333

فکس

021-22220333

ایمیل ایرانیان مهر